Najlepsi uczniowie IT i Cyberbezpieczeństwa odwiedzili Warszawę

W dniach 19 – 20 czerwca w Warszawie odbyła się wizyta studyjna 20 najlepszych uczniów, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji, organizowanego przez Instytut Rozwoju Kompetencji Społecznych
i Warszawski Instytut Bankowości
, Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwa.

Uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję nie tylko zwiedzić, ale także poznać codzienną pracę instytucji publicznych i firm zajmujących się finansami, cyfryzacją, IT i nowoczesnymi technologiami.

Otwarcie wizyty odbyło się w gmachu Ministerstwa Finansów, gdzie uczestnicy spotkali się z Prezesem Warszawskiego Instytutu Bankowości Krzysztofem Kokotem, Pełnomocnikiem Ministerstwa Finansów ds. IT Ryszardem Hordyńskim oraz wysłuchali prelekcji Rzecznika Prasowego Uniwersytetu Opolskiego Macieja Kochańskiego.

Drugim etapem dwudniowej wizyty były odwiedziny siedziby Microsoft Polska, gdzie oprócz poznania nowoczesnej infrastruktury informatycznej, goście zostali zapoznani z możliwościami i działaniem chmury obliczeniowej Microsoft Azure. Na koniec dnia uczniowie odwiedzili Kampus Ochota Uniwersytetu Warszawskiego i dowiedzieli się dzięki Uniwersyteckiego Ośrodkowi Transferu Technologii, jakie możliwości własnego rozwoju czekają ich na kolejnym etapie edukacji, czyli na studiach.

Drugi dzień rozpoczął się od wizyty w Ministerstwie Cyfryzacji i wystąpienia Wiceprezesa Warszawskiego Instytutu Bankowości Waldemara Zbytka i prezentacji doradcy Ministra Cyfryzacji Grzegorza Zajączkowskiego, który zaprezentował codzienną pracę resortu i e-narzędzia, które odpowiadają za cyfrowe funkcjonowanie Państwa.

Ostatnim elementem wizyty studyjnej były odwiedziny Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczestnicy mogli skorzystać z całej ekspozycji Centrum i wykorzystać czas na poznanie otaczających nas praw natury.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy naszych uczestników w Warszawie, już na ścieżce ich kariery zawodowej. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i zapraszamy już za rok!

Dodaj komentarz